Aplica spontan

Contabil

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA Human Capital Solutions  cauta pentru unul dintre clientii sai, o companie multinationala  din domeniul farma o persoana pentru pozitia de CONTABIL.

  • Verificarea corectitudinii documentelor financiar – contabile
  • Inregistrarea in contabilitate a documentelor primare: deconturi cheltuieli, facturi de servicii diverse, extrase bancare
  • Analiza contabila a documentelor primare colectate
  • Participa activ la auditul financiar statutar anual
  • Indeplinirea altor activitati in legatura cu sarcinile de serviciu precizate de conducere
  • Intocmire si verificare rapoarte diverse in Excel la cererea managementului

Cerinte:

  • Absolvent al unei facultati cu profil economic
  • Experienta minim 5 ani pe un post similar
  • Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu
  • Foarte bune cunostinte operare PC (Microsoft Office, Internet)
  • Cunostinte de Excel la nivel mediu (Vlookup, Pivot, Sumif) - obligatoriu
  • Experienta de lucru in programe de tip ERP. Cunoasterea programului Winmentor Enterprise, obligatoriu (conditie eliminatorie)
  • Persoana responsabila si atenta la detalii cu dorinta de perfectionare pe plan profesional

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Contabil" la adresa recrutare@bia.ro. Numai candidatii considerati potriviti vor fi contactati.