Aplica spontan

Controlor financiar

BIA  Human Capital Solutions  cauta un Financial Controller pentru un grup de firme care ofera consultanta in domeniul resurselor umane.

Responsabilitati:

  • Intocmirea de rapoarte periodice (lunare) cu privire la P&L si elemente de balanta (situatia incasarilor si platilor) precum si a proiectiilor de cash-flow in vederea identificarii necesarului de finantare viitor).
  • Analize periodice cu privire la costurile companiei, a profitabilitatii contractelor in derulare
  • Fundamentarea politicii de pret a companiei pentru contractele noi si cele in derulare
  • Relatia cu bancile finantatoare si companiile de leasing, inclusive pregatirea documentatiei pentru credite si negociarea liniilor de finantare
  • Planificarea si monitorizarea auditului intern si a auditului extern
  • Supervizarea activitatii de contabilitate si payroll (externalizate)
  • Colaborarea cu departamentele de vanzari si operatiuni ale companiei

Cerinte:

  • Experienta in domeniul analizei financiare (analize de cost, pricing, receivables, payables), budgeting, reporting, cash-flow management
  • Cunostinte bune de contabilitate (trebuie sa inteleaga bine planul de conturi, balanta, P&L)
  • Experienta in managementul auditului intern si al auditului extern
  • Expunere la relatiile cu banca / finantatori externi
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa
  • Cunoasterea limbii engleze la un nivel bun/foarte bun

Beneficii:

- Vei avea oportunitatea de a lucra alaturi de specialisti foarte bine pregatiti;
- Te vei bucura de un mediu de lucru placut, unde rezultatele sunt recunoscute si apreciate;
- Vei avea ocazia de a te dezvolta si a-ti perfectiona cunostintele in domeniul de activitate;

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Controlor financiar" la adresa recrutare@bia.ro