Aplica spontan

Contabil Senior

Localitate: Bucuresti, Slatina

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HCS cauta o persoana pentru pozitia Contabil Senior, pentru unul dintre clientii sai, un Grup de Investitii.

  • Activitati de contabilitate (inregistrari, deconturi, contabilitate cheltuieli, venituri);
  • Operarea incasarilor si platilor;
  • Tinerea evidentei financiar – contabile;
  • Inregistrarea, prelucrarea si arhivarea documentelor contabile;
  • Mentinerea legaturii cu institutiile statului si transmiterea la timp a informatiilor si documentelor necesare;
  • Intocmire bilant, declaratii fiscale , intelegere si interpretare legislatie contabila/fiscala.
  • Urmarirea circuitului documentelor si centralizarea acestora;

Cerinte:

  • Studii superioare de specialitate (finante/contabilitate);
  • Experienta in domeniu minim 5 ani;
  • Cunostinte de contabilitate financiara;
  • Engleza – nivel mediu;
  • Cunostinte avansate operare PC – MS Office (Excel).
  • Persoana organizata, meticuloasa si cu atentie la detalii;
  • Buna capacitate de comunicare si disponibilitate pentru invatare si dezvoltare.

Beneficii:

  • Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii cu traditie in domeniu;
  • Lucrul in cadrul unei echipe care incurajeaza implicarea si initiative.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CVul cu titlul “Contabil Senior” la adresa recrutare@bia.ro