Aplica spontan

Consilier Juridic

BIA  Human Capital Solutions cauta o persoana pentru pozitia de Consilier Juridic pentru echipa sa.

Responsabilitati:

  • Gestionarea cu suport minim a proiectelor de imigrari (angajare locala, reintregire familie, detasare, etc.) si pregatirea dosarelor pentru fiecare proces;
  • Depunerea documentatiei aferente fiecarui proces la autoritatea relevanta si colectarea documentelor emise pe numele clientilor;
  • Interactiunea cu clientii societatii precum si cu autoritatile locale (Inspectoratul General pentru Imigrari, ANAF, ANOFM, etc.);
  • Urmarirea aparitiei actelor normative de interes si informarea colegilor cu privire la acestea;
  • Pregatirea informarilor legislative si a opiniilor de munca;
  • Pregatirea unor prezentari /materiale bine structurate;

Cerinte:

  • Studii superioare – de preferat domeniu juridic;
  • Bune abilitati de comunciare in limba engleza ;
  • Bune competente in gestionarea relatiilor cu autoritatile locale.
  • Experienta privind angajarea locala a strainilor si lucrul cu Inspectoratul General pentru Imigrari;
  • Orientare catre client, atitudine pozitiva, tinuta ingrijita;
  • Carnet de conducere categoria B;
  • Disponibilitate pentru scurte deplasari;

Beneficii:

  • Te vei bucura de un mediu de lucru placut, unde rezultatele sunt recunoscute si apreciate;
  • Vei avea ocazia de a te dezvolta si a-ti perfectiona cunostintele in domeniul de activitate;

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Consilier Juridic" la adresa recrutare@bia.ro