Aplica spontan

Inspector resurse umane

Cautam un coleg/colega care sa se alature echipei BIA pentru procesarea serviciilor de administrare de personal pentru clientii firmei.

Responsabilitati:

- Intocmirea documenteleor de personal (contracte individuale de munca, acte aditionale, decizii etc)

- Inregistrarea in Revisal a contractelor individuale de munca, modificarile acestora, in termenul legal;

- Operarea tuturor modificarilor in programul Revisal;

- Eliberarea de adeverinte solicitate de salariati pentru medicul de familie sau alte motive;

- Eliberarea de adeverinte pentru grupa de munca si sporuri pentru fostii angajati ai societatii precum si pentru cei plecati in strainatate in conformitate cu datele extrase din dosarele personale si conturile existente in arhiva;

- Intocmirea /actualizarea/arhivarea documentelor cu respectarea legislaţiei in vigoare din punct de vedere al procedurilor si termenelor de realizare.

- Actualizarea informatiilor (contracte, acte aditionale, decizii de incetare ) in bazele de date;

- Intocmirea dosarelor de pensionare, daca este cazul;

- Intocmirea adeverintelor de vechime;

- Raportarea locurilor de munca vacante la AJOFM si ocuparea acestora;

- Programarea noilor angajati la controlul medical la angajare;

- Acordarea de asistenta CLIENTULUI in cazul controalelor ITM.

Cerinte:

- Experienta in domeniul resurselor umane min. 2 ani;

- Cunostinte operare MS Office (Word, Excel);

- Foarte buna cunoastere a legislatiei muncii;

- Curs Inspector Resurse Umane - cerinta obligatorie

- Studii superioare de preferat in domeniul economic;

- Limba engleza la nivel mediu;

- Dorinta de invatare;

- Foarte bune abilitati de comunicare;

- Foarte bune abilitati numerice;

- Atitudine proactiva, orientata spre rezolvarea problemelor;

- Organizare;

- Atentie la detalii;

Beneficii:

- Vei avea oportunitatea de a lucra in cadrul unei echipe dinamice, consultative;

- Vei avea ocazia sa inveti si sa iti diversifici cunostintele profesionale;

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Inspector resurse umane" la adresa recrutare@bia.ro