Aplica spontan

OUTBOUND SALES CONSULTANT

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia de "Outbound Sales Consultant", pentru o importanta companie din domeniul auditului si consultantei fiscale.

Initierea apelurilor telefonice catre clienti persoane juridice;

Parcurgearea unui script ce presupune prezentarea serviciilor companiei catre potentialii clienti,

Identificarea clientilor interesati si stabilirea de intalniri cu consultantii experti;

Identifica nevoile clientilor, si prezinta servicii in functie de situatia prezentata de client;

Ofera clientilor informatii complete si corecte pentru a facilita procesul de cumparare;

Introducerea informatiilor obtinute in sistem;

Mentinerea unei comunicari constante cu alte departamente;

Crearea de rapoarte de activitate

Cerinte:

Foarte bune abilitati de comunicare, persuasiune si negociere, orientare catre client si prezenta dе spirit, spontaneitate;

Abilitatea de a relationa si comunica eficient cu clienÈ›ii prin telefon si e-mail, abilitatea de abordare a clientilor prin „cold calling”

Abilitatati de invatare rapida a procedurilor de lucru si a portofoliului de produse

Persoana energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta

Avantaj: experienta anterioara de telemarketing, call center

Limba engleza – nivel avansat

Beneficii:

Posibilitatea de dezvoltare si acumulare de cunostinte;

Activitate desfasurata in cadrul unei companii multinationale cu renume pe piata;

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul " Outbound Sales Consultant " la adresa recrutare@bia.ro