Aplica spontan

Coordonator echipa case

BIA HCS cauta pentru unul dintre clientii sai, o companie din domeniul retail, o persoana pentru pozitia Coordonator echipa case.

Responsabilitati:

    • Suport si indrumare pentru colegii din echipa de case;
    • Verificarea respectarii termenelor de inchidere a lunii contabile pentru vanzari si conturile alocate de managerul superior;
    • Verificarea indeplinirii la termen a sarcinilor alocate contabililor din echipa de case;
    • Intocmirea rapoartelor conform termenelor stabilite catre celelalte departament si calendarului de inchidere lunara/furnizare rapoarte;
    • Reconciliere vanzari si incasari;
    • Furnizare date si documente solicitate in timpul procesului de audit (intern si extern);
    • Sustinere, la solicitarea managerului, de sesiuni de pregatire si de comunicare a procedurilor contabile pentru personalul din magazine, insarcinat cu intocmirea registrelor de casa;
    • Implementare solutii de optimizare procese.

Cerinte

  • Experienta si studii relevante in finante si contabilitate;
  • Experienta relevanta in coordonarea echipelor;
  • Spirit de echipa si aptitudini interpersonale bune;
  • Competențe bune (scris și verbal) in limba engleza;
  • Competente bune de planificare si organizare, prioritizare si gestionare a timpului.

Beneficii:

Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii multinationale, de renume;
Posibilitatea de a se dezvolta profesional.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Coordonator echipa case" la adresa recrutare@bia.ro. Numai candidatii considerati potriviti vor fi contactati.