Aplica spontan

Operational Assistant

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HCS este in cautarea unui Operational Assistant pentru clientul sau, o companie din industria auto.

  • Receptionarea si arhivarea de documente originale
  • Transmiterea de documente originale catre dealeri prin curier
  • Emite COC-urile autovehiculelor atat pentru actiunile de omologare cat si pentru vanzarea catre clienti
  • Verifica facturile emise de catre furnizori pentru depozitarea si receptia masinilor, pentru declaratiile vamale de import,  pentru transporturile interne si transporturile externe, servicii de omologare/inmatriculare,
  • Verifica platile facute de furnizorul de servicii de omologare/inmatriculare
  • Verifica si transmite catre plata facturile emise pentru servicii logistice.
  • Verifica si tine evidenta DVI
  • Face arhivarea fizica si electronica a facturilor de achizitie, a borderourilor si facturilor de transport, a facturilor de vama, a declaratiilor vamale de import si a facturilor de vanzare
  • Ajuta la intocmirea diferitelor rapoarte pentru suport in dep. Sales Admin, Logistica, Sales, After Sales, Customer experience, etc.

Cerinte:

 Cerinte:

  • Nu este necesara experienta profesionala
  • CunostinteExcel nivel avansat
  • LimbaEngleza nivel avansat