Aplica spontan

Arhitect Senior

Localitate: Bucuresti, Chiajna

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA Human Capital Solutions este in cautarea unei persoane pentru pozitia de Arhitect Senior cu drept de semnatura - pozitie deschisa in cadrul unei companii din domeniul constructiilor - antreprenor general.

  • Comunică cu clientul în vederea definirii temei de proiectare și pe parcursul proiectului.
  • Coordonează activitatea de concepție a designului general în activitatea de proiectare si executie a elementelor de constructie și asigură punerea de acord a obiectivelor ce constituie tema de proiectare cu planul urbanistic general.
  • Întocmește și semnează documentațiile care țin de specificul firmei pentru toate fazele de proiectare (concept, D.T.A.D., D.T.A.C, P.T.+D.E.) și pentru autorizațiile de funcționare: proiectare conceptuală, întocmirea părților scrise și desenate conform normativelor tehnice și a legislației în vigoare si se implică activ în coordonarea tuturor proiectelor pe specialități și a fazelor determinante, în șantier.
  • Urmărirește execuția lucrărilor în baza documentației elaborate și oferă suport tehnic.
  • Participă, în cazul în care este solicitat, la antemăsurători și măsurători pentru relevare a constructiilor existente si a terenurilor, precum si la verificarea pe santier a cotelor si dimensiunilor de executie.
  • Reprezinta societatea in relatiile cu autoritatile municipale, judetene si celor care se ocupa de avizele si acordurile necesare in proiectele pe care le coordoneaza.

Cerinte:

  • Studii superioare absolvite (Facultatea de Arhitectura);
  • Experiență minimă de 5 ani în poziția de architect cu drept de semnătură;
  • Cunoaște bine noțiunile de proiectare, normativele tehnice și legislația specifică în vigoare, înțelege elementele de arhitectură, modul și etapele în care se execută lucrările, pentru a putea stabili soluțiile tehnico-economice optime și pentru a putea optimiza procesul de proiectare;
  • Cunoаștе programul AutoCAD si suita Microsoft Office;
  • Perfectionare continua si să fie la curent cu modificările legislative;
  • Disponibilitatea de a se deplasa la faze determinante pe șantier (dacă este cazul);
  • Permisul cat. B  reprezintă un avantaj, dar nu este obligatoriu

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Arhitect Senior" la adresa recrutare@bia.ro