Aplica spontan

Manager Recrutare

Compania BIA HCS este in cautarea unui Manager Recrutare pentru o companie din domeniul medical.

Descrierea jobului

- Se ocupa de gestionarea tuturor activităţilor legate de organizarea si monitorizarea echipei de recrutare, in vederea optimizarii fluxului de recrutare si solutionarii tuturor nevoilor de recrutare;
- Dezvolta si implementeaza strategii de recrutare si retentie a personalului, identifica si selecteaza cei mai buni candidati pentru pozitiile disponibile;
- Concepe si posteaza anunturile de recrutare pe platforme online si offline, pentru a atrage candidati potriviti job-ului;
- Urmărește derularea contractelor cu furnizorii de servicii de recrutare de la identificare si semnare, până la livrare in condițiile stabilite;
- Monitorizeaza nivelul de acoperire al posturilor vacante, asigurând o eficiență ridicată a timpului de reacție la nevoile organizației;
- Stabileşte sarcinile salariaţilor din subordine şi priorităţile în executarea acestor sarcini;
- Identifica si dezvolta metode alternative de recrutare, in afara de cele traditionale;
- Analizează informațiile colectate din formularele de interviu la plecare și propune soluții de creștere a gradului de retenție al angajatilor;
- Participă în mod activ în procesele de recrutare, ori de câte ori este nevoie;
- Evalueaza si participă constant la îmbunătățirea calității procesului de recrutare și selecție a candidaților;
- Stabilește și menține o bună colaborare, asigurând un nivel ridicat de transparență în comunicarea cu responsabilii departamentelor care au posturi vacante in recrutare;
- Se preocupă constant de creșterea vizibilității proceselor de recrutare în rețele sociale, site oficial, pagina de cariere a companiei și propune canale și metode de recrutare alternative;
- Menține un nivel ridicat al calității activității de recrutare și selecție prin propunerea de măsuri inovative, în trend cu cerințele pieței;
- Menține un nivel competitiv al ofertei de angajare prin utilizarea unor instrumente de comparație specializate;
- Transmite rapoarte saptamanal, catre superiorul direct, cu statusul fiecarui proiect aflat in derulare.

Cerinte:

- Experiență minim 5 ani în domeniul recrutării de personal (constituie avantaj recrutarea în zona medicală);
- Absolvent studii superioare;
- Cunoștințe limba engleză – nivel mediu/avansat;
- Cunoștințe MS Office (Word, Excel);
- Abilități foarte bune de organizare, comunicare, prezentare și relaționare cu oamenii;
- Capacitate de observație și analiză comportamentală;
- Capacitatea de a urmări și soluționa mai multe proiecte de recrutare/selecție în paralel;
- Capacitate de gestionare eficientă a timpului și priorităților;
- Abilități de lucru în echipă;
- Persoană dinamică, cu atitudine pozitivă și proactivă;

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Manager Recrutare" la adresa recrutare@bia.ro.