Aplica spontan

Contabil - Mogosoaia

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR cauta un Contabil Junior pentru clientul sau, o institutie financiara nebancara.

Locatia: Mogosoaia (se asigura transportul)

- Evidenta contabila generala, efectuarea platilor catre furnizori, inregistrarea extraselor de banca inclusiv inchiderea contabila lunara;
- Efectuare de reconcilieri, verificari contabile analitice necesare pentru implementarea unei noi aplicatii bancare;
- Asigura suport pentru intocmirea raportarilor periodice catre BNR si autoritatile fiscale in conformitate cu legislatia in vigoare;
- Intocmirea de situatii si rapoarte in Excel (ex. Raport cu facturi intarziate la plata);
- Colaborarea cu auditorul intern si extern al companiei;
- Intocmirea de rapoarte si analize catre conducerea societatii;

Reprezinta un avantaj :

- Intocmirea rapoartelor anuale financiare ale IFN conform legislatiei in vigoare;
- Intocmirea raportarilor solicitate de autoritatile fiscale, BNR si ISN;

Cerinte:

- Studii superioare in domeniul economic - preferabil Contabilitate;
- Experienta in domeniul de contabilitate bancara /IFN minim 1an;
- Engleza – nivel mediu;
- Cunostinte avansate operare PC – MS Office (Excel);
- Cunostinte in programul Charisma ERP constituie un avantaj;
- Cunostinte de contabilitate bancara;

- Abilitati de analiza;

- Abilitati de organizare si gestionare a timpului;

- Abilitati de comunicare

Beneficii:

- Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii stabile, in continua dezvoltare, care investeste in angajati;
- Dezvoltarea competentelor proprii într-o echipa dinamica, alaturi de persoane-cheie din cadrul companiei;
- Salariu atractiv si bonus trimestrial bazat pe evaluarea calitativa, implicarea in optimizarea activitatii si eficientizarea proceselor ce tin de aria financiar-contabila;

- Transport asigurat