Aplica spontan

Consultant Payroll

Localitate: Bucuresti, Chitila, Mogosoaia, Otopeni

BIA HR este in cautarea unui nou coleg - Consultant Payroll, care sa se alaturei echipei sale de profesionisti.

Responsabilitati:

- Intocmirea documentelor de personal (contracte individuale de munca, acte aditionale, decizii etc);
- Realizarea calculului salarial pentru portofoliul de colaboratori;
- Inregistrarea in Revisal a contractelor individuale de munca, modificarile acestora, in termenul legal;
- Operarea tuturor modificarilor in programul Revisal;
- Eliberarea de adeverinte solicitate de salariati pentru medicul de familie sau alte motive;
- Eliberarea de adeverinte pentru grupa de munca si sporuri pentru fostii angajati ai societatii precum si pentru cei plecati in strainatate in conformitate cu datele extrase din dosarele personale si conturile existente in arhiva;
- Intocmirea /actualizarea/arhivarea documentelor cu respectarea legislaĊ£iei in vigoare din punct de vedere al procedurilor si termenelor de realizare.
- Actualizarea informatiilor (contracte, acte aditionale, decizii de incetare ) in bazele de date;
- Intocmirea dosarelor de pensionare, daca este cazul;
- Intocmirea adeverintelor de vechime;
- Raportarea locurilor de munca vacante la AJOFM si ocuparea acestora;
- Programarea noilor angajati la controlul medical la angajare;
- Acordarea de asistenta CLIENTULUI in cazul controalelor ITM.

Cerinte:

- Ai experienta de cel putin 3 ani intr-un post cu atributii similare, gestionand conturi de peste 500 de salariati;
- Ai experienta in utilizarea aplicatiilor informatizate de salarizare;
- Esti foarte bun utilizator al programului Ms Excel (inclusiv functii avansate);
- Vorbesti limba engleza la nivel de conversatie fluenta;
- Esti absolvent/a de studii superioare, preferabil profil economic;
- Ai foarte bune abilitati de organizare si planificare;
- Ai capacitatea de a lucra autonom, cu minimum de supervizare;
- Esti o persoana atenta la detalii si cu capacitate de vedere de ansamblu;
- Esti orientat/a catre intelegerea nevoilor clientilor si catre livrarea de rezultate de calitate;
- Ai disponibilitate de a raspunde solicitarilor clientilor intr-o maniera profesionista;
- Ai capacitatea de a lucra cu termene stricte;
- Detii cunostinte solide privind legislatia muncii si fiscala;

Beneficii:

- Vei avea oportunitatea de a lucra in cadrul unei echipe dinamice, consultative;
- Vei avea ocazia sa inveti si sa iti diversifici cunostintele profesionale;

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Consultant Payroll" la adresa recrutare@bia.ro