Aplica spontan

Head of Project Manager

Localitate: Bucuresti, Chitila, Mogosoaia, Otopeni

Data introducerii: 24 aprilie 2024

BIA HCS cauta o persoana pentru pozitia de HEAD OF PROJECT MANAGER, pentru partenerul nostru - o importanta companie din domeniul proiectarii si constructiilor.

Responsabilitati:

* Conduce managerii de proiect, acționează ca expert intern pentru managementul proiectelor.
* Oferă direcție și sprijin echipei de management de proiect.
* Planifică, dirijează, supraveghează și controlează operațiunile proiectului.
* Gestionează echipa de management de proiect și asigură execuția cu succes a proiectelor, de la pre-studiu până la livrare.
* Asistență cu capacitatea de management de proiect.
* Adunarea și coordonarea personalului de proiect
* Gestionați alocarea resurselor proiectului.
* Implementarea și gestionarea modificărilor și intervențiilor proiectului pentru a obține rezultatele proiectului.
* Conducerea îmbunătățirii continue a calității și eficacității planificării și managementului de proiect / Evaluări ale proiectelor și evaluarea rezultatelor.
* Întâlnește și sprijină clienții pentru întâlniri de început, analize de progres, inspecții.
* Preluarea proiectului din aplicații/vânzări, verificarea marjelor și a tuturor revizuirilor tehnice și comerciale complete livrabile, finalizate și acceptate de ambele părți.
* Evaluați și furnizați feedback cu privire la riscuri, calitate și probabilitatea generală de succes pentru a minimiza impactul negativ asupra obiectivelor și rezultatelor de rezolvare a problemelor.
* Colaborează / comunică cu liderii de afaceri pentru a transpune direcția strategică într-o serie de proiecte / inițiative acționabile și măsurabile pentru a atinge scopuri și obiective atât pe termen scurt, cât și pe termen lung.
* Contribuirea la armonizarea și automatizarea proceselor și instrumentelor pentru a permite creșterea afacerii prin îmbunătățirea productivității echipei.
* Asigurarea conformității managementului de proiect cu procesele și instrumentele globale în fazele de pre-vânzare și livrare.
* Responsabilitatea P&L pentru toate proiectele.

Cerinte:

* Cunoștințe privind partea comerciala, negocierea juridică și financiară.
* Experiență de lucru într-un mediu cu ritm rapid, determinat de termene limită. Confort cu ambiguitatea și prioritățile, termenele și cerințele în schimbare dinamică.
* Cunoștințe de specialitate privind metodologiile și tehnologiile de dezvoltare a aplicațiilor.
* Cunoștințe de specialitate privind standardele și profesionalismul de afaceri, procesele operaționale și metodologiile.
* Abilități puternice de management de proiect și analiză și experiență în conducerea echipelor.
* Minim 10 ani de experiență în furnizarea de management de proiect.
* Excelență în managementul organizațional cu capacitatea de a antrena o echipă de manageri de proiect pentru a gestiona și dezvolta echipe de înaltă performanță și pentru a dezvolta și implementa strategii de program.
* Experiență profundă în bugetarea operațiunilor și management fiscal.
* Abilitatea de a integra echipe pentru a lucra într-un mediu complex.
* Excelente abilități de negociere, luare a deciziilor și rezolvare de probleme.
* Software MS Project.

Beneficii:

- Pachet salarial atractiv si motivant;
- Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii stabile, in continua dezvoltare, care investeste in angajati;

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Head of Project Manager" la adresa recrutare@bia.ro