Aplica spontan

Marketing Specialist

Localitate: Bucuresti, Chitila, Otopeni

Data introducerii: 24 aprilie 2024

Responsabilitati:

Suntem in cautarea unei persoane creative, pentru pozitia de Marketing Specialist/PR Specialist, pentru unul dintre partenerii nostri, o importanta companie din domeniul proiectarii. O persoană ale cărei puncte forte sunt pozitivitatea, profesionalismul, ambiția și care poate folosi cuvântul scris pentru a construi relații.

Descrierea jobului:

  • Realizarea, implementarea și dezvoltarea strategiei de marketing a companiei;
  • Pregătirea și crearea de diverse materiale promoționale, concursuri, interviuri si evenimente conexe proiectarii;
  • Vei crea și gestiona campanii de promovare online și offline;
  • Vei scrie texte și mesaje de promovare pentru campaniile noastre de promovare;
  • Vei ajuta la pregătirea materialelor de brand pentru evenimente interne și externe;
  • Vei analiza piața și competitorii noștri;
  • Vei păstra legătura cu furnizorii și cu potențialii clienți, dar vei colabora strâns și cu colegii din departamentele biroului;
  • Vei răspunde mesajelor primite în social media (Facebook, Instagram, Linkedin, site);
  • Produce și implementa idei și conținut pe rețelele de socializare.
  • Vei gestiona și modela imaginea publică a biroului, creând o punte între ceea ce creăm ca birou de arhitectură și modul în care este reprezentat în domeniul public.

Cerinte:

  • Experiență anterioara în domeniul marketingului este un plus;
  • Absolvent/ă studii superioare (constituie un avantaj specializările în Marketing / Comunicare și Relații Publice, Arta Grafica sau Arhitectura);
  • Abilități individuale atât pentru producție cat și pentru editarea fotografiilor de arhitectură
  • Cunoștințe de marketing digital, social media, marketing de conținut, copywriting;
  • Cunoștințe în Microsoft Suite, Adobe Creative Suite si cunoștințe în grafică publicitară (Corel, Photoshop, Illustrator);
  • Cunoștințe avansate de limba engleză;
  • Atitudine pozitivă și pro activă;
  • Să fii creativ/ă, să ai inițiativă, capacitatea de a lucra independent, dar și într-un mediu colaborativ;
  • Să îți dorești să înveți lucruri noi și să ai o atitudine orientată spre rezultate;
  • Să îți poți planifica timpul astfel încât să fii eficient/ă;
  • Să fii atent/ă la detalii și să îți placă să faci research;
  • Interes puternic pentru domeniile de artă și design și sectoarele culturale (comunicații, publicații, grafică, expoziții);

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Marketing Specialist" la adresa recrutare@bia.ro