Aplica spontan

Inginer proiectare si ofertare

BIA HCS este in cautarea unei persoane pentru pozitia Inginer Proiectare si Ofertare, in cadrul unei importante companii importatoare si distribuitoare de echipamente profesionale si solutii dedicate HoReCa si Retail.

Descrierea postului:

Viitorul specialist va raporta direct catre Team Leader proiectare si ofertare tehnica, avand principala responsabilitate de a se ︁implica in activitatea de proiectare si ofertare tehnica la nivelul companiei. In acelasi timp, el/ea se va ocupa de urmatoarele sarcini:

  • Implicare in activitatea de proiectare si ofertare tehnica la nivelul companiei (echipamente in industria HORECA si Retail);
  • Extragerea listelor de cantitati din planuri pentru intocmirea ofertelor;
  • Contribuie la crearea bazei de date cu prețuri de produse/echipamente și servicii care sunt folosite în activitatea de estimare a costurilor;
  • Redactarea ofertelor tehnice si financiare si integrarea lor intr-o propunere comerciala;

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate (studii tehnice reprezinta un avantaj);
  • Cunoștinte avansate de ︎operare PC (office),
  • Cunostinte programe de proiectare de tip CAD -nivel mediu
  • Cunoasterea limbii engleze – nivel mediu;
  •  Abilități de comunicare;
  • Abilități de planificare, organizare și prioritizare;
  • Capacitatea de analiză și sinteză;
  • Experienta de minimm 1-2 ani in domeniu;
  • Capacitate de analiza si rezolvare a problemelor, abilitati de planificare si organizare;
  • Orientare catre rezultate;

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Inginer Proiectare si ofertare" la adresa recrutare@bia.ro