Aplica spontan

Deputy Product Support Manager

Localitate: Bucuresti, Mogosoaia

Data introducerii: 16 octombrie 2024

BIA Human Capital Solutions este unei persoane pentru pozitia de Deputy Product Support Manager, pentru o importanta companie multinationala car se ocupa de vanzarea, inchirierea, intretinerea si reparatiile pentru o gama completa de utilaje pentru constructii.

Responsabilitati:

- Supervizeaza activitatea post vanzare (service si piese de schimb) impreuna cu Directorul Tehnic;
- Valideaza organizarea activitatii de depanaj efectuate la sediul clientilor companiei, asigurand interfata cu Marii Clienti (in echipa cu Responsabilul Mari Clienti);
- Dezvolta Cifra de afaceri si rentabilitatea activitatii de Service;
- Asigura respectarea procedurilor existente si implementeaza altele noi necesare bunei functionari a activitatii Post Vanzare, impreuna cu Responsabilii Regionali Vanzari&Service;
- Actualizeaza si implementeaza contractele de service si mentenanta impreuna cu Directorul Tehnic;
- Supervizeaza recuperarea creantelor clientilor de service impreuna cu Responsabilii Regionali Vanzari&Service;
- Asigura actualizarea raportarilor de gestiune & KPI specifici service-ului;
- Mentine si dezvolta relatiile cu reprezentantii furnizorilor;
- Negociaza cu constructorii planurile de marketing impreuna cu Directorul Tehnic;
- Consiliaza, anima si informeaza echipa de service cu privire la politica de marketing si de servicii si produse post vanzare a companiei;
- Fixeaza obiective cu privire la volum (piese de schimb, piese de atelier, prestari interne, servicii, contracte) si calitate (satisfactia clientilor) impreuna cu Directorul Tehnic;
- Analizeaza si dezvolta impreuna cu Directorul Tehnic resursele umane si materiale in conformitatea cu nivelul de activitate si/sau dezvoltare a regiunilor;
- Elaborarea strategiilor pe termen mediu si lung pe baza evolutiei pietei si punerea in practica a planului de actiuni national si regional impreuna cu Directorul Tehnic;
- Actualizarea contractelor de service si mentenanta;
- Propunerea si participarea la elaborarea planului de formare pentru echipa service;

Cerinte:

 - Absolvent de studii superioare (de preferință în domeniul mecanic - auto, agricol, industrial sau electric).
- Experiență de minimum 5-7 ani în ︇︈︎︊️︈️︄︂︆︄︄︁︁︎︌︈︂︇︍︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎domeniul utilajelor de construcții, industriale sau agricole/autovehicule.
- Bune cunoștințe de operare PC (MS Office, sisteme de gestiune informatică a datelor).
- Permis de conducere cat. B.
- Bune cunoștințe tehnice.
- Cunoștințe avansate de limba engleză.
- Abilități de comunicare și relaționare.
- Buna capacitate organizatorică.

BENEFICII:

- Pachet salarial atractiv;
- Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii stabile, in continua dezvoltare, care investeste in angajati;
- Dezvoltarea competentelor proprii intr-o echipa dinamica, alaturi de persoane-cheie din cadrul companiei.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Deputy Product Support Manager" la adresa recrutare@bia.ro