Aplica spontan

Specialist Marketing Online - Part Time

Localitate: Bucuresti, Otopeni

Îți place să scrii articole SEO-friendly și ai experiență în poziționarea site-urilor în motoarele de căutare? Ai început proiecte de la zero, pentru care ai gândit strategia de content și social media?

Dacă te regăsești în această descriere, avem un job potrivit pentru tine: Specialist Marketing Online - Part Time pentru echipa Smartemp.

Responsabilități:

  • Crearea conturilor de social media;
  • Crearea unui comunicat de anunțare a noului site, identificarea mesajelor potrivite pentru public; menținerea legăturii cu jurnaliștii;
  • Articole pentru blog;
  • Postări în social media (Facebook, LinkedIn, Instagram);
  • Creare strategie SEO pentru site;
  • Raport pe rezultatele din site, social media, blog și propunere de optimizări;
  • Creare texte ad-uri pentru Google Adwords;