Aplica spontan

Project Manager

Localitate: Bucuresti

Data introducerii: 10 octombrie 2024

BIA HCS este in cautarea unei persoane pentru pozitia de Project Manager pentru o companie care dezvolta si construieste sisteme fotovoltaice.

Responsabilitati:

  • Consultă și își însușește proiectele fotovoltaice din portofoliul companiei (calculații, planuri instalare, BOQ);
  • Întocmește etapele de derulare a proiectelor, urmărind continuu îndeplinirea acestora;
  • Coordonează și monitorizează implementarea propriu-zisă, oferă asistență tehnică de specialitate în timpul execuției proiectului;
  • Pregătește rapoarte și situații de proiect zilnic, săptămânal și lunar (cu imagini din locațiile de execuție);
  • Verifică în teren lucrările efectuate de echipele de instalare, calitatea execuției și cantitățile conform raport;
  • Elaborează caiete de sarcini, instrucțiuni tehnice de exploatare, întreținere și reparație;
  • Realizează/ centralizează documentația necesară avizării/ verificării proiectelor;

Cerinte:

  • Studii superioare cu profil electric/constructii;
  • O bună cunoaștere a standardelor, normelor și legislației din domeniu;
  • O experiență de minimum 5 ani în coordonarea de proiecte;
  • Experiență în domeniul fotovoltaic – minimum 2-3 ani;
  • Cunoștințe avansate în suita Microsoft Office;
  • Deții un permis de conducere categoria B;
  • Abilități excelente de comunicare (scrisă și verbală);
  • Cunoști cel puțin o limbă de circulație internațională.

Beneficii:

  • Salariu motivant;
  • Acces la un program adaptat de dezvoltare personală și profesională;
  • Programe de training;
  • Laptop și alte accesorii pentru o bună desfășurare a task-urilor zilnice.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Project Manager" la adresa recrutare@bia.ro