Aplica spontan

Specialist achizitii - panouri fotovoltaice

Localitate: Bucuresti

Data introducerii: 10 octombrie 2024

BIA HCS cauta un Specialist achizitii - panouri fotovoltaice dedicat si pasionat, care sa se alature unui principal furnizor de ︋︌︈︋︀︎︆︋​︂︆︄︃​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎sisteme fotovoltaice la cheie de tip rooftop, la sol si carport, respectiv statii de incarcare pentru autovehicule electrice.
Daca esti o persoana proactiva, cu experienta in achizitii si un interes pentru energie regenerabila, aceasta pozitie ar putea fi potrivita pentru tine.

Responsabilitati:
Colectează și gestionează toate informațiile cu privire la listele de cantități aferente proiectelor PV în desfășurare sau pipeline;
Plasează ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈comenzile către furnizorii agreați;
Negociezi termenii si conditiile contractuale cu acestia;
Gestionează stocurile de echipamente și semnalează în avans potențiale dezechilibre în stocuri;
Menține o legătură strânsă cu Departamentele Tehnice în vederea optimizării cantităților și a calendarului de comenzi;
Contribuie activ la prospectarea și dezvoltarea portofoliului de furnizori, parteneri, echipamente și servicii;
Asiguri respectarea termenelor de livrare si a standardelor de calitate.

Cerinte:

Minim 2 ani experiență pe segmentul achizițiilor, preferabil în domeniul electric și/ sau energie regenerabilă;
Gândire logică/ strategică, spirit de echipă;
Autonomie, proactivitate;
Studii superioare de profil economic/ inginerie;
Cunoaștere a pieței de producători și furnizori;
MS Office – profficient level;
Permis de conducere categoria B;

Beneficii:

Oportunitatea de a lucra intr-un domeniu in plina dezvoltare, care are un impact pozitiv asupra mediului;
Posibilitatea de a-ti dezvolta abilitatile de negociere si achizitii intr-un mediu profesional stimulant;
Echipa tanara si dinamica, pregatita sa te sprijine in atingerea obiectivelor tale;
Oportunitati de crestere si avansare in cadrul companiei.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Specialist achizitii" la adresa recrutare@bia.ro. Numai candidatii considerati potriviti vor fi contactati. Va multumim pentru intelegere!