Aplica spontan

Consultant Recrutare

Localitate: Bucuresti

Anunt expirat

Responsabilitati:

Cautam un nou coleg pentru echipa BIA HR, una dintre primele companii de resurse umane din Romania, care sa  gestioneze procesele de recrutare si selectie pentru clientii companiei!

Locatie: Bucuresti (zona Baneasa)

- Gestionarea proceselor de recrutare pentru poziții de specialisti si middle management in diverse domenii de activitate;

- Participarea la intalnirile initiale cu clientul pentru a intelege nevoile acestuia de recrutare;

- Conceperea si punerea in aplicare a strategiei de sourcing pentru proiectele in lucru;

- Identificarea, contactarea si evaluarea telefonica a candidatilor compatibili;

- Sustinerea interviurilor si evaluarea candidatilor;

- Pregatirea si transmiterea profilelor candidatilor aflati pe lista scurta;

- Informarea periodica a clientului privind statusul proiectului de recrutare, consultanta in ceea ce priveste provocarile de pe piata muncii si propunerea eventualelor schimbari de strategie;

- Mentinerea legaturii permanente cu candidatii aflati in proces;

- Administrarea proiectelor de recrutare in aplicatia software dedicata.

Cerinte:

Cerinte:

- Experienta minim 3 ani in derularea proceselor de recrutare pentru pozitii si industrii cat mai variate;

- Foarte bune cunostinte privind strategiile de recrutare (sourcing candidati activi si pasivi, networking activ);

- Bune abilitati de organizare si planificare;

- Capacitatea de a lucra autonom, cu minimum de supervizare;

- Orientare catre intelegerea nevoilor clientilor si candidatilor;

- Orientare catre furnizarea de rezultate de calitate;

- Dorinta si capacitate de dezvoltare personala si profesionala;

- Limba engleza la nivel avansat

Beneficii:

Beneficii:

- Dezvoltare profesionala in cadrul unei companii de recrutare si executive search cu un brand puternic pe piata si un portofoliu important de clienti;

- Posibilitatea de a gestiona propriile proiecte de recrutare si de a avea autonomie in modul de lucru;

- Lucrul in cadrul unui mediu de lucru placut, unde sunt recunoscute rezultatele

Pentru a aplica, va rugam sa transmiteti CV-ul catre anda.balanescu@bia.ro.

Numai candidatii considerati potriviti vor fi contactati.

Va multumim pentru intelegere!